Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 17 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze - gdzie szukać tanich ofert?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze nie stanowi dużego wydatku, a może zabezpieczyć na wiele trudnych, życiowych sytuacji. Polisę można wykupić m.in. w Uniqa, Ergo Hestia czy Generali. Sprawdźmy, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia za pomocą porównywarki ubezpieczeń na życie.
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Porównywarka zbiera najkorzystniejsze oferty. Potem wystarczy tylko skontaktować się z agentem wybranego przez nas towarzystwa i zdecydować się na podpisanie umowy.

  Co powinno zawierać ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze?

  Mieszkańcy Zielonej Góry powinni pamiętać, że każde ubezpieczenie na życie składa się z dwóch części: umowy podstawowej oraz pakietu umów dodatkowych. Umowa podstawowa obejmuje zazwyczaj tylko zgon ubezpieczonego.
  Natomiast przykładowe umowy dodatkowe to:

  • leczenie poważnej choroby, które gwarantuje wypłacenie aż do 800 tysięcy złotych, w razie zachorowania na jedną z 45 chorób określonych przez ubezpieczyciela,
  • wsparcie w zakresie niezdolności do pracy to umowa dodatkowa, którą powinny zainteresować się wszystkie osoby będące jedynymi żywicielami rodziny,
  • pobyt i leczenie w szpitalu – tą umową dodatkową powinny zainteresować się osoby narażone na wypadki i konieczność pobytu w szpitalu,
  • pomoc po wypadku to umowa dla osób, które boją się, że nie poradzą sobie finansowo po wypadku, gdy konieczna okaże się np. rehabilitacja,
  • prywatna opieka medyczna jest umową skierowaną do wszystkich, ale zwłaszcza do osób starszych, które często nie mogą sobie pozwolić na sfinansowanie z własnej kieszeni prywatnych wizyt u lekarzy specjalistów,
  • pieniądze na przyszłość to umowa dodatkowa skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, którzy w ten sposób chcieliby oszczędzać,
  • zagraniczna druga opinia medyczna jest umową dodatkową przydatną szczególnie wtedy, gdy zachorujemy na chorobę mało znaną w Polsce i chcielibyśmy zasięgnąć porady światowej klasy specjalistów.

  Jakie ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze?

  Zielonogórzanie mogą przebierać wśród wielu rodzajów ubezpieczeń na życie. Poszczególne polisy różnią się między sobą nie tylko sumą ubezpieczenia, ale też wysokością i przeznaczeniem składki. W przypadku niektórych ubezpieczeń istnieje również możliwość dopisania do polisy członków rodziny.
  • Polisa ochronna jest rodzajem ubezpieczenia, do którego można przystąpić w pojedynkę lub dopisać do niego najbliższych. Oznacza to, że ochroną ubezpieczeniową można objąć np. nasze dzieci i współmałżonka.
  • Polisa NNW to rodzaj ubezpieczenia przeznaczony głównie dla dzieci. Jego zadaniem jest ochrona zdrowia i życia najmłodszych. T
  • Polisa oszczędnościowa to produkt składający się z dwóch części: ochronnej i oszczędnościowej. Na specjalnym koncie oszczędnościowym gromadzona jest kwota, która zostaje wypłacona ubezpieczonemu w przypadku dożycia do końca umowy.
  • Polisa inwestycyjna to ubezpieczenie, którego zadaniem jest połączenie ochrony z inwestowaniem. Taka polisa pozwala gromadzić i inwestować środki, które w razie śmierci ubezpieczonego zostaną wypłacone jego rodzinie.
  • Polisa grupowa otwarta to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w tzw. wolnych zawodach. To ubezpieczenie, które można wykupić poza miejscem pracy. Taka „grupówka” jest zwykle rozwiązaniem tańszym niż indywidualna polisa ochronna.

  Na jaką sumę kupić ubezpieczenie na życie w Zielonej Górze?

  Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie, mieszkańcy Zielonej Góry powinni pamiętać o odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia to nic innego, jak maksymalna kwota, którą w razie zdarzenia wypłaci nam towarzystwo ubezpieczeniowe. SU zależy od wysokości miesięcznej składki. Decydując się na wyższą sumę ubezpieczenia, musimy przygotować się na opłacanie wyższych składek.

  Sumy ubezpieczenia w polisie na życie

  Zdarzenie  Zakres 1 Zakres 2 Zakres 3 Zakres 5
  Zgon  20 000 zł  35 000 zł   50 000 zł   100 000 zł 
  Zgon  – nieszczęśliwy wypadek  40 000 zł   70 000 zł  100 000 zł   200 000 zł 
  Zgon – wypadek komunikacyjny  60 000 zł  105 000 zł  150 000 zł  300 000 zł 
  Zgon – wypadek przy pracy  60 000 zł  105 000 zł  150 000 zł  300 000 zł 
  Trwały uszczerbek na zdrowiu –nieszczęśliwy wypadek (1% SU)  200 zł  350 zł   500 zł  1 000 zł 
  Trwały uszczerbek na zdrowiu – zawał serca lub udar mózgu (1% SU)  100 zł  175 zł  250 zł  500 zł 
  Wysokość składki  25 zł  45 zł   55 zł  75 zł 
  Tabela 1. Opracowanie własne 

  Ile zarabia się w Zielonej Górze?

  Wybór polisy na życie często uzależniony jest od zarobków. Osoby, które zarabiają więcej, mogą pozwolić sobie na ubezpieczenie z wyższą SU i szerszym pakietem umów dodatkowych. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się zarobkom mieszkańców Zielonej Góry.
  Serwis wynagrodzenia.pl opracował ranking miast z najwyższymi zarobkami w Polsce. W zestawieniu znalazło się 13 polskich miast. Na pierwszy miejscu uplasowała się oczywiście Warszawa, z medianą zarobków wynoszącą 6 636 zł brutto miesięcznie. Na podium znalazły się jeszcze Wrocław i Kraków, z zarobkami odpowiednio: 5 940 zł i 5 780 zł. Zarobki w pozostałych miastach, które znalazły się w rankingu mieszczą się w przedziale 5 512 zł (Gdańsk) – 4 281 zł (Białystok). Zielona Góra nie znalazła się w zestawieniu, co oznacza, że mieszkańcy miasta zarabiają średnio poniżej 4 281 zł brutto miesięcznie.

  Ile kosztuje życie w Zielonej Górze?

  Zarobki mieszkańców miasta należy porównać z kosztami życia w Zielonej Górze. Wówczas pozwoli to ocenić, czy zielonogórzan stać na ubezpieczenia z wyższymi składkami i wyższą sumą ubezpieczenia. Sprawdźmy, ile kosztuje życie w Zielonej Górze.
  Wynajem kawalerki w centrum Zielonej Góry to koszty rzędu 1 700 zł. Jeśli chodzi o kupno własnego m2, to metr kwadratowy mieszkania w centrum kosztuje średnio niecałe 5 700 zł. Poza centrum miasta koszt metra kwadratowego jest niższy o ponad 1 300 zł. Warto wspomnieć też, że życie w mieście jest o ponad 20% tańsze niż w Warszawie, a czynsz w Zielonej Górze jest o ponad 55% niższy niż w stolicy.

  Przykładowe koszty życia w Zielonej Górze

  Trzydaniowy posiłek dla dwojga w restauracji średniej klasy  90 zł 
  Bilet miesięczny  90 zł 
  Internet (60 Mb/s lub więcej, nielimitowany transfer)  55 zł 
  Podstawowe opłaty za mieszkanie 85m2 (prąd, gaz, woda, śmieci)  630 zł 
  Prywatny żłobek lub przedszkole dla dziecka  730 zł 
  Bilet do kina  26 zł 
  Para skórzanych męskich butów  550 zł 
  0,5l krajowego piwa  3 zł 
  Butelka wina średniej klasy  20 zł 
  Paczka papierosów Marlboro  17 zł 
  Tabela 2. Opracowanie własne
   
  Mimo że zarobki mieszkańców Zielonej Góry nie kształtują się na bardzo wysokim poziomie, to koszty życia w mieście również są dość niskie. Oznacza to, że zielonogórzan stać na to, aby wykupić droższe ubezpieczenie, które zapewni im poduszkę finansową, chociażby w przypadku niezdolności do pracy.
   

  Jakie zagrożenia czyhają na mieszkańców Zielonej Góry?

  Zielona Góra odznacza się stosunkowo niską liczbą wypadków komunikacyjnych. W 2019 roku w całym województwie doszło do około 13 tysięcy wypadków. Z kolei w województwie sąsiadującym, czyli wielkopolskim ten wskaźnik wyniósł prawie 40 tysięcy. Zielona Góra może jednak poszczycić się niechlubnym wynikiem dotyczącym wskaźników przestępczości. W 2019 roku wskaźnik przestępczości w mieście wyniósł 202 zdarzenia w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Z tego względu warto zadbać o ochronę swojego życia i zdrowia. Mieszkańcy Zielonej Góry powinni zainteresować się pakietem umów dodatkowych, który będzie ich chronił w razie niebezpiecznego zdarzenia. Przydatne może okazać się ubezpieczenie od pobytu w szpitalu i ubezpieczenie od operacji chirurgicznej, w razie obrażeń, które mogą zostać poniesione w wyniku zostania ofiarą przestępstwa. Taką polisę można znaleźć m.in. w towarzystwie ubezpieczeniowym Signal Iduna.

  Ile za ubezpieczenie na życie zapłacą mieszkańcy Zielonej Góry?

  Wybierając ubezpieczenie, powinniśmy wziąć pod uwagę nasz wiek i stan zdrowia, a także liczbę dzieci i ilość posiadanych zobowiązań finansowych. Sprawdziliśmy 3 przykładowe polisy na życie dla mieszkańców Zielonej Góry: Uniqa, Generali i Ergo Hestia. Wszystkie poniższe oferty należą do polis grupowych otwartych.
   
  Uniqa oferuje swoim klientom kilka wariantów składek – od 40 do 95 zł miesięcznie. Proporcjonalnie do sumy ubezpieczenia wzrasta także wysokość składki, co należy mieć na uwadze, decydując się na wybór polisy.
   

  Ubezpieczenie na życie Uniqa – porównanie różnych wariantów ubezpieczenia

  Wysokość składki 40 zł 65 zł 95 zł
  Odszkodowanie za zgon 30 000 zł 25 000 zł 50 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania 6 000 zł 7 000 zł 10 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku 6 000 zł 5 000 zł 20 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 250 zł 450 zł
  Tabela 3. Opracowanie własne.
   
  Ubezpieczenie na życie Generali charakteryzuje się dość wysokimi składkami, ale też wysokimi wypłatami w razie zdarzenia polisowego. Decydując się na składkę w wysokości 140 zł miesięcznie, SU wynosi aż 70 000 zł, a w razie niezdolności do pracy TU gwarantuje nam 25 000 zł odszkodowania.
   

  Ubezpieczenie na życie Generali – porównanie różnych wariantów ubezpieczenia

  Wysokość składki 68 zł 90 zł 140 zł
  Odszkodowanie za zgon 35 000 zł 40 000 zł 70 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania 2 000 zł 3 000 zł 6 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku 10 000 zł 20 000 zł 25 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 400 zł 550 zł
  Tabela 4. Opracowanie własne.
   
  Ergo Hestia jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Ubezpieczenie na życie możemy mieć w tym przypadku już od 30 zł miesięcznie. Należy jednak zwrócić uwagę, że w tym wariancie brak odszkodowań w razie poważnego zachorowania i niezdolności do pracy w wyniku wypadku.
   

  Ubezpieczenie na życie Ergo Hestia – porównanie różnych wariantów ubezpieczenia

  Wysokość składki 30 zł 50 zł 60 zł
  Odszkodowanie za zgon 25 000 zł 10 000 zł 35 000 zł
  Odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania - 3 000 zł 8 000 zł
  Odszkodowanie za niezdolność do pracy w wyniku wypadku - - 15 000 zł
  Odszkodowanie za wypadek – 1% SU 300 zł 300 zł 450 zł

  Tabela 5. Opracowanie własne.

   

  "Polisy grupowe otwarte są z reguły tańsze niż indywidualne z identycznym zakresem i sumami ubezpieczenia. Najtańszą składkę oferuje Ergo Hestia, gdzie za 30 zł miesięcznie możemy mieć ochronę z SU w wysokości 25 000 zł. Zielonogórzanie mogą sobie jednak pozwolić na opłacanie nieco wyższych składek, które przełożą się na wyższą sumę ubezpieczenia. W Uniqa, płacąc składkę w wysokości 40 zł, w przypadku zgonu rodzinie ubezpieczonego wypłacone zostaje 30 000 zł. Jeśli chcemy się jeszcze bardziej zabezpieczyć, to warto zainteresować się ofertą TU Generali, gdzie przy składce 90 zł, suma ubezpieczenia wynosi 40 000 zł" – komentuje Alicja Orłowska, ekspert grupy Rankomat.

  Na co uważać przy zakupie polisy na życie?

  Podpisując umowę ubezpieczenia na życie należy pamiętać, że nie gwarantuje nam ona natychmiastowej ochrony. Każdy ubezpieczyciel stosuje bowiem okresy karencji, a także limity i wyłączenia.

   
  Okres karencji to czas, w którym towarzystwo ubezpieczeniowe nie udziela ochrony w razie zdarzenia. Karencja jest rodzajem zabezpieczenia dla TU i służy temu, aby uniknąć wyłudzania odszkodowań przez klientów. Przykładem karencji jest opieka medyczna w czasie ciąży, gdzie ubezpieczyciel stosuje zazwyczaj dziewięciomiesięczny okres karencji.
   
  Limity dotyczą umów dodatkowych i ograniczają liczbę usług, z których możemy skorzystać. Przykładowo, wykupując Assistance Medyczny, teoretycznie przysługuje nam aż 1000 różnych zabiegów. Wczytując się w OWU okazuje się, że niektóre z nich można wykorzystać tylko raz.
   
  Wyłączenia to sytuacje, w których ubezpieczyciel odmawia wypłaty świadczenia. Najczęściej dotyczy to sytuacji, kiedy ubezpieczony w czasie zdarzenia był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Przykładem wyłączenia jest także ucierpienie w wyniku popełniania przestępstwa.

  To warto wiedzieć
  1. Umowa ubezpieczenia na życie powinna być dopasowana do potrzeb i stylu życia ubezpieczonego oraz jego możliwości finansowych

  2. Umowy dodatkowe powinno dobierać się w ten sposób, aby się wzajemnie uzupełniały

  3. Należy pamiętać, że im wyższa składka, tym wyższa suma ubezpieczenia chroniąca nasze życie i zdrowie

  4. Każda umowa ubezpieczeniowa zawiera określone okresy karencji, wyłączenia i limity, z którymi należy się zapoznać przed jej podpisaniem
   

  Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze

  1. Czy w Zielonej Górze można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

   Tak. W przypadku, gdy wykupimy kilka ubezpieczeń na życie i dojdzie do zdarzenia, świadczenia zostaną wypłacone ze wszystkich polis, które je obejmują.

  2. Czym kierować się, podczas zakupu ubezpieczenia na życie w Zielonej Górze?

   Mieszkańcy miasta powinni wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową oraz wiek i stan zdrowia. Wybierając umowy dodatkowe powinni kierować się tym, na jakie zagrożenia są najbardziej narażeni.

  3. Czy możliwe jest czasowe zawieszenie opłacania składki w Zielonej Górze?

   Tak, jeśli nasza sytuacja finansowa jest trudna, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują czasowe zawieszenie opłacania składki. Wówczas, mimo nieopłacania składek, nadal obejmuje nas pełna ochrona. Możliwe jest to jednak tylko pod warunkiem, że wcześniej nie zalegaliśmy z płatnościami.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu