Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie na życie w Warszawie?

24 SIE 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
To, gdzie kupimy polisę na życie ma znaczenie dla wysokości płaconej składki. Jest to czynnik równie ważny jak liczba umów dodatkowych do podstawy, wysokość odszkodowania czy liczba wyłączeń odpowiedzialności. Mieszkańcy Warszawy mają do wyboru kilka możliwości zawiązanych z zakupem popularnej „życiówki”.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Dla większości osób, które dopiero zastanawiają się nad posiadaniem ubezpieczenia życiowego, kluczowa jest przede wszystkim. A skoro można znaleźć ten sam produkt z identycznym zakresem ochrony, po co przepłacać? Oszczędności w skali miesiąca to nawet 100 zł, więc gra jest warta świeczki.

  Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań związanych z miejscem zakupu ubezpieczenia na życie w Warszawie. Krok po kroku analizujemy wady oraz zalety każdej z propozycji.


   

  Polisa na życie w Warszawie - offline czy online?

  Warszawa to największe miasto w Polsce i już z tego powodu wybór możliwości zakupu ubezpieczenia na życie wydaje się najszerszy. Mieszkańcy stolicy mogą zdecydować się na polisę z placówki stacjonarnej, z porównywarki ubezpieczeń online, z aplikacji, z banku czy w formule smart. Która z tych metod okaże się najlepsza – pod względem jakości i ceny?

   

  PLACÓWKA STACJONARNA

  Towarzystwa ubezpieczeń, mimo rozwoju swojej działalności i w Internecie, nie rezygnują z tradycyjnych metod sprzedaży. Na terenie Warszawy wciąż można spotkać stacjonarne punkty obsługi klienta wiodących firm ubezpieczeniowych. W Warszawie swoje centrale ma większość towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym.

  Jednak powszechna dostępność placówek TU wcale nie oznacza, że korzystanie z ich usług jest wygodne dla wiecznie zabieganych mieszkańców Warszawy. Główną barierą są godziny otwarcia. Takie punkty są zazwyczaj czynne tylko w dni robocze, nie później niż do godziny 18.

  Do placówki trzeba ponadto dojechać i nierzadko ustawić się w kolejce. Ponadto na kliencie ciąży presja czasu, a przede wszystkim brak wyboru. Na miejscu dostaje ofertę tylko jednego towarzystwa ubezpieczeń. A przez to nie wie, czy zaproponowana cena, wariant i zakres to rzeczywiście najkorzystniejsze rozwiązanie.

  WADY: godziny otwarcia, brak porównania ofert w jednym miejscu.
  ZALETY: dostępność punktów sprzedaży na terenie całego miasta.
   
   

  APLIKACJA

  Mieszkając w Warszawie można zamówić polisę na życie za pomocą telefonu. Do tego nie jest potrzebny nawet kontakt z agentem ubezpieczeniowym. Jak to możliwe?

  Polisa na życie jest już dostępna u operatorów telefonicznych. Są to oczywiście produkty towarzystw, ale sprzedawane pod szyldem operatora. Wybór dokonuje się między pakietami (np. NNW, poważne zachorowanie, assistance medyczne), które można ze sobą łączyć.

  Opłata za taką polisę to od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie (albo więcej w zależności od liczby wybranych pakietów). Rachunek za ubezpieczenie jest doliczany do rozliczenia za telefon.

  WADY: brak porównania ofert, wymagany status klienta u operatora.
  ZALETY: zakup możliwy przez całą dobę, przejrzysta oferta.

   

  BANK

  Ubezpieczenia na życie są też dostępne w banku – w każdej placówce stacjonarnej, jak i na stronie internetowej. Taki produkt jest polecany zwłaszcza tym osobom, które zaciągnęły kredyt hipoteczny. W trakcie spłaty rat, która trwa nawet kilka dekad, wiele może się zdarzyć, łącznie z nieszczęśliwym wypadkiem, zwolnieniem z pracy czy trwałym inwalidztwem. Wówczas środki z polisy na życie pomogą w spłacie zobowiązania.

  Ale i w tym przypadku mieszkaniec Warszawy musi być klientem danego banku, aby skorzystać z oferty. I podobnie jak w polisie za aplikacji ma do wyboru produkty jednego towarzystwa.

  WADY: brak porównania ofert, wymagany status klienta w banku.
  ZALETY: zakup możliwy w placówce banku lub przez Internet.
   

  Porównaj oferty

  FORMUŁA SMART

  Polisa na życie w formule smart oznacza zakup takiego produktu bez konieczności spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Umowa jest prosta, zasady przejrzyste, składka bardzo niska, a ankieta medyczna uproszczona. Jednak w zamian trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami:
  • wąskim zakresem ochrony,
  • sztywnymi sumami ubezpieczenia,
  • niskim progiem wieku.
  Zakres dotyczy właściwie tylko śmierci ubezpieczonego, a sumy ubezpieczenia są rzędu 10000-20000 zł za zgon. Ubezpieczenia na życie w formule smart nie można wykupić mając więcej niż 50 lat.

  WADY: wąski zakres ochrony, niskie sumy ubezpieczenia, niski próg wieku.
  ZALETY: niska cena i łatwa dostępność przez całą dobę.

   

  MIEJSCE PRACY

  Pracujący mieszkańcy Warszawy często korzystają z ubezpieczeń firmowych. Są to grupowe polisy na życie z niską składką miesięczną. W niektórych przypadkach takie ubezpieczenia są darmowe – w ramach pakietów socjalnych.

  Ubezpieczeni pracownicy powinni mieć na uwadze, że polisa grupowa to zazwyczaj sztywny zakres ochrony oraz umów dodatkowych i brak porównania, co jednak przy niskiej składce nie stanowi poważnego zarzutu.

  Istotne jest, że grupową polisę z pracy można łączyć z polisą kupioną indywidualnie. Wtedy jest szansa na rozszerzenie zakresu ochrony, a tam, gdzie zdarzenia się pokrywają, jest możliwość uzyskania dwóch odszkodowań.

  Polisa grupowa wygasa z chwilą rozwiązania umowy z pracodawcą.

  WADY: ograniczony zakres ochrony, niskie sumy ubezpieczenia.
  ZALETY: niska cena, możliwość uniknięcia karencji.
   
   

  PORÓWNYWARKA ONLINE

  Porównywarka ubezpieczeń na życie to połączenie sprzedaży w Internecie ze spotkaniem z agentem ubezpieczeniowym. Cały proces zakupu polega na uzupełnieniu krótkiego formularza, w którym mieszkaniec Warszawy podaje interesujące go składniki ubezpieczenia okraz kwoty odszkodowania.

  1 porównanie ubezpieczeń online pozwala otrzymać do 5 produktów różnych towarzystw. Kontakt z doradcami odbywa się początkowo telefonicznie, a w razie zainteresowania ofertą bezpośrednio – także u klienta w domu czy mieszkaniu.

  WADY: informacja o wysokości składce dopiero w chwili kontaktu z agentem, ankieta medyczna.
  ZALETY: odwrócenie ról – ubezpieczenie szuka klienta, możliwość oszczędzenia na tej samej polisie, podpisanie umowy w miejscu zamieszkania.
   


  Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym - czego się spodziewać?

  W razie spotkania z doradcą, warto wykorzystać tę okoliczność na znalezienie polisy stosunkowo taniej i jakościowej. Takie spotkanie nie musi zakończyć się zakupem ubezpieczenia, ale jest doskonałą okazją do poznania warunków ubezpieczenia, w tym:

  • wysokości składki,
  • częstotliwości opłacania składki,
  • umów dodatkowych do podstawy,
  • wyłączeń odpowiedzialności,
  • limitów kwotowych,
  • maksymalnego odszkodowania za wypadek,
  • zasad rezygnacji z umowy,
  • możliwości zwiększenia składki,
  • możliwości oszczędzania lub inwestowanie części składki.

  Agent ubezpieczeniowy także będzie miał kilka pytań. Przede wszystkim poprosi o wypełnienie ankiety medycznej, która ma na celu ustalenie ryzyka i wysokości składki. Odpowiedzi udzielone w ankiecie mają znaczenie. W sytuacji gdy zdiagnozowano w przeszłości nowotwór, ubezpieczenie z takim dodatkiem będzie oznaczało wyższą składkę albo też konieczność skierowania na badania medyczne, z góry opłacone przez towarzystwo.

   

  Czy polisa na życie w Warszawie jest droższa niż w innych miastach?

  Osoby szukające produktu polisa na życie Warszawa mogą się zastanawiać czy zapłacą więcej za polisę na życie niż w mniejszych ośrodkach. Czy w ogóle liczba mieszkańców ma wpływ na wysokość składki w polisie na życie? Aglomeracje są źródłem szkodliwych warunków, które mogą prowadzić do chorób cywilizacyjnych, zwiększenia poziomu smogu, hałasu, nie licząc stresu.

  W przypadku ubezpieczeń na życie i zdrowie tak  nie jest. O cenie polisy decydują inne czynniki – głównie stan zdrowia, rozszerzenia do podstawy i wysokość sumy ubezpieczenia.

   

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020