Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.60

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Towarzystwa ubezpieczeniowe, chcąc zachęcić potencjalnych klientów do zakupu oferowanego produktu, często posługują się tymi samymi sloganami. Z marketingowego punktu widzenia polisa jest zawsze "uszyta na miarę" i "dopasowana do potrzeb". Co zrobić, by tak rzeczywiście było?
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Recepta wydaje się być bardzo prosta – przed złożeniem podpisu na umowie wystarczy sprecyzować własne oczekiwania względem polisy na życie zaczynając od przyswojenia słowniczka pojęć dostępnego w każdym dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) oraz stosować się do kilku wytycznych.
   

  Jakie ubezpieczenie na życie - ochronne, mieszane, indywidualne czy grupowe?


  Ubezpieczenie na życie nie jest produktem jednowymiarowym, który będzie w tej samej postaci odpowiadał wszystkim zainteresowanym. Na rynku dostępne są różne rodzaje polis na życie, dzięki czemu każdy klient może wybrać odpowiedni dla niego zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia.

  Z uwagi na różne cechy charakterystyczne wyróżniamy kilka rodzajów ubezpieczeń na życie:
   

  • ubezpieczenie ochronne
  To najczęściej spotykana polisa na życie. Całość składki, jaką zobowiązani jesteśmy płacić, jest skierowana na ochronę, jaką wybraliśmy. Takie ubezpieczenie będzie kosztowało minimum 30 zł miesięcznie, a koszt będzie zależny od wybranej sumy ubezpieczenia oraz zakresu ochrony. Podstawowy zakres ochrony dotyczy śmierci ubezpieczonego, jednak możemy swoją polisę rozbudować o umowy dodatkowe.
  • ubezpieczenie mieszane
  To polisa, która oprócz ochrony może zapewnić nam również pomnażanie środków. Składka jest zatem dzielona na dwie części i jedna z nich jest kierowana na ochronę, a druga na inwestycje. To my decydujemy o tym, jak duża część naszej składki będzie inwestowana. Jest to ubezpieczenie, które niesie za sobą pewne ryzyko, ale może również przynieść naprawdę spore zyski.
  • ubezpieczenie indywidualne
  Jest to polisa, którą nabywamy samodzielnie i to my decydujemy o tym, na jaki czas zawieramy umowę, jaką sumę ubezpieczenia wybieramy oraz jaki zakres ochrony nas interesuje. Nasza suma ubezpieczenia może wynosić zarówno 10 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Ochrona jest budowana na podstawie naszych indywidualnych potrzeb, a każde rozszerzenie wymaga zakupu odpowiedniej umowy dodatkowej.
  • ubezpieczenie grupowe
  To rodzaj ubezpieczenia, które możemy nabyć najczęściej w miejscu pracy, ale możemy spotkać się z nim również w banku lub w salonie naszego operatora. Polisa grupowa to gotowy produkt, który zazwyczaj ma dość niską cenę i oferuje szeroki zakres ochrony. Takie rozwiązanie z pewnością jest atrakcyjne cenowo, jednak będzie zapewniało dość niewysokie świadczenia i nie dla wszystkich może to być korzystna opcja. Umowa zawierana jest na 12 miesięcy.


  Które ubezpieczenie na życie będzie najlepsze dla nas? 

  Zakup ubezpieczenia na życie nie musi być trudny. Musimy przede wszystkim ustalić swoje potrzeby i wymagania względem polisy oraz policzyć, jaki budżet możemy w tym celu poświęcić. Następnie warto dokonać porównania dostępnych ofert.

  Polisa powinna być dopasowana do nas – uwzględniać nasz wiek, możliwości finansowe oraz zapewnić nam ochronę, której potrzebujemy. Musimy również ustalić, jaki mamy cel w zakupie ubezpieczenia.

  Każdy z nas może mieć zupełnie inną motywację względem polisy na życie – możemy chcieć zabezpieczyć kredyt hipoteczny lub nasze dzieci na wypadek naszej nieprzewidzianej śmierci, ale możemy również chcieć uzbierać środki na czas emerytury lub zainwestować pieniądze, które udało nam się już zaoszczędzić.


  Co wpływa na koszt ubezpieczenia na życie? 

  Zastanówmy się nad tym, czego właściwie oczekujemy od ubezpieczenia – to w dużym stopniu odpowie na pytanie: ile będzie kosztować nasza polisa na życie.
  • suma ubezpieczenia
  Im wyższa SU, tym większą składkę przyjdzie nam zapłacić. Z całą pewnością kuszącą wizją jest ubezpieczenie na SU 1 000 000 zł, ale pamiętajmy, że wysokość składki będzie adekwatna do wybranej przez nas sumy.
  • zakres ochrony
  Możemy wybrać podstawowy zakres ochrony, który zapewni naszym bliskim odszkodowanie z tytułu naszej śmierci lub wykupić rozszerzenie ochrony dotyczące poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej, niezdolności do pracy czy wypadku komunikacyjnego. Najlepiej będzie wybrać tylko te rozszerzenia, które faktycznie mogą przynieść nam w przyszłości jakieś korzyści.
  • wiek
  Z każdym rokiem życia rośnie ryzyko poważnego zachorowania oraz śmierci. Ubezpieczyciele muszą zatem uwzględnić takie ryzyko i na podstawie wieku ustalić wysokość składki. Możemy jednak spodziewać się, że nie zapłacimy mało, jeśli decyzję o zakupie polisy na życie będziemy odkładać przez kilka lat.
  • stan zdrowia
  Przed zakupem ubezpieczenia możemy zostać poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej. Ubezpieczyciel będzie chciał dowiedzieć się, czy wcześniej chorowaliśmy poważnie, byliśmy hospitalizowani lub poddawaliśmy się zabiegom chirurgicznym. Ważne jest również to, jaki styl życia prowadzimy, jaką dietę stosujemy oraz jak spędzamy wolny czas. Zatajenie informacji dotyczących stanu zdrowia może skutkować w przyszłości brakiem należnego odszkodowania, zatem nie warto takich informacji ukrywać.
  • okres trwania ochrony
  Umowę możemy zawrzeć na 12 miesięcy, ale również i na 30 lat. Od tego, jak długo będzie trwała nasza umowa, zależeć może również wysokość naszej składki. Im dłuższy czas umowy, tym dłuższa nasza ochrona i niższa składka.
  • rodzaj polisy
  Do wyboru mamy polisy grupowe, indywidualne, ochronne oraz mieszane. Polisa grupowa będzie z pewnością tańszym rozwiązaniem, niż indywidualna, ale też mniej może nam zapewnić mimo szerokiego zakresu ochrony.
  • brak porównania ofert
  Jeśli przed zakupem nie porównamy dostępnych możliwości, nie dowiemy się o konkurencyjnych ofertach. Z tego powodu łatwo jest podjąć zbyt pochopną decyzję i przepłacić.


  Jakie odszkodowanie może zapewnić nam najlepsze ubezpieczenie na życie? 

  Najlepsze ubezpieczenie na życie zapewni nam odszkodowanie w takiej wysokości, na jakiej nam zależy i nie musi to być wcale maksymalna dostępna kwota.
   
  Każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby – część osób spłaca wysoki kredyt, inni z kolei mają na utrzymaniu małe dzieci lub obawiają się utraty pracy.
   
  Ważne jest to, by oferta była jak najbardziej sprofilowana do naszej osoby. Wybierzmy taką sumę ubezpieczenia, która nie obciąży naszego portfela, a zapewni nam środki na leczenie lub pokrycie bieżących kosztów życia, gdy pojawią się różne problemy.
   
  Suma ubezpieczenia może wynosić 5 000 zł, 50 000 zł, ale i 500 000 zł, czy 2 000 000 zł. Na podstawie SU obliczana jest wysokość świadczenia. Lepszym rozwiązaniem może być jednak szeroki zakres ochrony z węższym zakresem ochrony niż podstawowa ochrona z maksymalną SU. Jest to jednak kwestia indywidualna i należy kierować się własnymi oczekiwaniami.


  Kiedy nawet najlepsza polisa na życie może nie zadziałać? 

  Pamiętajmy o tym, że istnieją wyłączenia odpowiedzialności, które są zapisane w umowie z ubezpieczycielem i prowadzą do tego, że po zdarzeniu polisowym możemy nie otrzymać odszkodowania.

  Takie wyłączenia dotyczą sytuacji, w których ubezpieczyciel może mieć wątpliwości co do naszych intencji. Nie dostaniemy pieniędzy z polisy, jeśli np. do uszczerbku na zdrowiu dojdzie wskutek:
  • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu,
  • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień,
  • próby samobójstwa lub samobójstwa w ciągu 2 lat od zawarcia polisy,
  • brania udziału w bójkach, rozruchach i protestach.

  Polisa może również odmówić wypłaty odszkodowania, ponieważ wciąż obowiązuje czas karencji. Jest to okres od zawarcia umowy do rozpoczęcia pełnej ochrony w danym zakresie. Oznacza to, że hospitalizacja, nawet nagła w miesiąc pod zawarciu umowy, może nie zapewnić nam świadczenia. Karencja w zależności od konkretnego zdarzenia polisowego może wynosić od 30 dni do 24 miesięcy.
   

  Gdzie możemy znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie? 


  Zakup dobrej polisy na życie jest możliwy wtedy, gdy poświęcimy trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi możliwościami. Warto więc porównać różne oferty i zwrócić uwagę na różnice między nimi.

  Jeśli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniej polisy, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki polis na życie. Musimy zaznaczyć w formularzu, jakie ubezpieczenia nas interesują, a następnie poczekać na kontakt z konsultantem. Rozmowa z nim do niczego nas nie zobowiązuje, ale możemy dopytać o wszystkie ważne dla nas szczegóły związane z ofertą.

     
  Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Warto pamiętać, że ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, dobrze będzie najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
  To warto wiedzieć
  1. O jakości polisy na życie decyduje zakres ochrony, suma ubezpieczenia, wyłączenia odpowiedzialności i rodzaj ubezpieczenia

  2. Dla wielu osób głównym wyznacznikiem dobrej polisy na życie jest niska cena, co może być błędem

  3. Każdy z tych czynników należy przeanalizować zapoznając się z dokumentem OWU

  4. Najlepsze ubezpieczenie a życie łatwiej znaleźć w porównywarce niż ryzykować brak zestawienia np. w placówce czy w banku

  Najczęściej zadawane pytania o najlepsze ubezpieczenie na życie

  1. Czy polisa grupowa to najlepsze ubezpieczenie na życie?

   Ubezpieczenie grupowe może być dla wielu osób dobrym rozwiązaniem, jednak ma kilka bardzo ważnych wad. Przede wszystkim zapewnia nam niską sumę ubezpieczenia, nie umożliwia modyfikowania umowy, a sama ochrona trwa zaledwie 12 miesięcy. Lepszym rozwiązaniem będzie indywidualne ubezpieczenie, w którym sami decydujemy o tym, na jak długo zwiążemy się z ubezpieczycielem, jaki zakres ochrony jest nam potrzebny oraz jaką sumę ubezpieczenia wybierzemy.

  2. Czy polisa, którą poleca znajomy to najlepsze ubezpieczenie na życie?

   Nie, nie zawsze oferta polecana przez kogoś z naszych bliskich będzie dla nas tak samo dobra. Pamiętajmy o tym, że różnimy się wiekiem, stanem zdrowia, potrzebami, zobowiązaniami finansowymi oraz możliwościami względem kosztu ubezpieczenia.

  3. Czy można posiadać dwa ubezpieczenia na życie?

   Tak, można posiadać kilka ubezpieczeń na życie. Dzięki temu możemy zwiększyć zakres ochrony, jak i szansę na otrzymanie odszkodowania.

  4. Czy ankieta medyczna jest konieczna, by mieć najlepszą polisę na życie?

   Dzięki ankiecie medycznej możemy otrzymać korzystniejsze warunki umowy polisy na życie. Na podstawie informacji o naszym stanie zdrowia ubezpieczyciel oblicza ryzyko związane z naszą potencjalną śmiercią.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu