Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 45 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością

Data aktualizacji: 29 CZE 2023

Średnia ocena: 4.62

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Polisa zdrowotna lepsza od ubezpieczenia w NFZ?

28 LIS 2024
Prywatna polisa zdrowotna cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to...
Porada img

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

27 LIS 2024
Pobyt w szpitalu może uprawniać Cię do uzyskania odszkodowania. Wysokość...
Porada img

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie

13 LIS 2024
W sytuacji nieprzewidzianych problemów finansowych możesz potrzebować...
Porada img

Polisa dla dziecka - jaka jest najlepsza?

07 LIS 2024
Polisa dla dziecka to świetne rozwiązanie jeśli chcemy zabezpieczyć nasze...
Porada img

Kto ubezpieczy chorego na raka?

04 LIS 2024
Ubezpieczenie na życie z ochroną na wypadek nowotworu zabezpiecza na wypadek...
Porada img

Uszkodzone okulary w szkole - co z odszkodowaniem?

30 PAŹ 2024
Przyczyn uszkodzenia okularów korekcyjnych dziecka może być wiele. Jeśli...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością to rozwiązanie dla każdego, komu zależy na szerszej ochronie niż ta oferowana przez NFZ. Czy osoba z niepełnosprawnością może kupić ubezpieczenie zdrowotne? Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.
Spis treści
    Pokaż wszystkie

    Polisa pozwala zachować ciągłość finansową, gdy dojdzie do wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki niej można sfinansować koszty leczenia oraz rehabilitacji. Jak to działa w praktyce? Sprawdźmy. 

    Porównaj oferty

     

    Jak określana jest w Polsce niepełnosprawność?


    Kwestia niepełnosprawności została ujęta w Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 roku [1]. Zgodnie z nią: „niepełnosprawność to niezdolność do pełnienia ról społecznych (o charakterze trwałym lub czasowym), spowodowana naruszeniem stanu zdrowia fizycznego”. 

    W dokumencie Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 roku określono trzy stopnie niepełnosprawności [1]:
    • lekki – naruszona sprawność organizmu powoduje istotne obniżenie zdolności do wykonywania pracy oraz jest przyczyną ograniczeń w odgrywaniu ról społecznych; niepełnosprawny może jednak prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, jeśli ma zapewniony odpowiedni sprzęt ortopedyczny,
    • umiarkowany – naruszona sprawność organizmu powoduje istotne obniżenie zdolności do wykonywania pracy; jest to możliwe tylko w warunkach pracy chronionej. Osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym wymaga czasowej lub częściowej pomocy innych,
    • znaczny – osoby o znacznej niepełnosprawności mają sprawność organizmu naruszoną na tyle, że nie są one zdolne do samodzielnej egzystencji oraz wymagają stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób.
    O tym, jaki stopień niepełnosprawności ma dana osoba, orzekają specjalne komisje: jako pierwsza instancja – powiatowe lub miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, natomiast jako druga instancja – wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności [2]. Od decyzji można się odwołać w ciągu 14 dni.
     

    Czy osoba z niepełnosprawnością może kupić ubezpieczenie zdrowotne?


    Osoba mająca niepełnosprawność może kupić ubezpieczenie zdrowotne. Często chęć nabycia takiej polisy jest podyktowana tym, że naruszona sprawność organizmu uniemożliwia podjęcie pracy zarobkowej w pełnym wymiarze godzin lub stanowi przyczynę regularnych wizyt u lekarza, wymaga hospitalizacji albo rehabilitacji, a ochrona oferowana przez NFZ nie jest wystarczająca do potrzeb.

    Na rynku nie ma specjalnych, osobnych polis dla osób z niepełnosprawnością. Dostępne są jednak standardowe ubezpieczenia zdrowotne. To polisy, w których można dopasować zakres ochrony oraz warunki zgodnie z preferencjami i możliwościami finansowymi. Tym, co je odróżnia od ubezpieczenia NFZ, są:
    • atrakcyjne pakiety Assistance,
    • łatwy dostęp do specjalistów, 
    • skrócony czas oczekiwania (nie tylko w kolejce do lekarzy, lecz także na gwarantowane świadczenia), 
    • wysokie odszkodowania w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego umową.

    Co obejmuje ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością?


    Ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością zapewnia dostęp do wykwalifikowanych lekarzy – zarówno ogólnych, jak i specjalistów (chirurga, endokrynologa, ginekologa, kardiologa, pulmonologa, ortopedy, onkologa itd.). W przeciwieństwie do ubezpieczenia NFZ polisa prywatna gwarantuje szybkie terminy oraz brak kolejek — wizytę u lekarza można umówić nawet z dnia na dzień, na konkretną godzinę, dostępne są też teleporady oraz konsultacje w formie videoczatu.

    W ramach wykupionego produktu ubezpieczeniowego można korzystać z badań diagnostycznych (w ramach określonego limitu), np. krwi lub obrazowych. W zależności od wybranego wariantu polisa zdrowotna dla osoby z niepełnosprawnością może zapewniać również dostęp do:  
    • drugiej opinii medycznej,
    • infolinii medycznej,
    • leczenia za granicą (koszty pokrywa ubezpieczyciel),
    • opieki pielęgniarskiej,
    • opieki w domu opieki,
    • rehabilitacji,
    • stomatologa, 
    • szczepień,
    • transportu medycznego, 
    • wizyt domowych,
    • wybranych zabiegów.
    Dostępne są także ubezpieczenia dla osób z niepełnosprawnością na życie i zdrowie, które łączą w sobie zalety obu produktów. Zapewniają one opiekę medyczną na wysokim poziomie oraz chronią na wypadek śmierci (wówczas bliscy ubezpieczonego otrzymują wysokie odszkodowanie). Kwoty odszkodowania zależą od rodzaju zdarzenia oraz sumy ubezpieczenia zadeklarowanej podczas podpisywania umowy. W zależności od wybranego wariantu może ono wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Skorzystanie ze świadczenia nie wymaga zbyt wielu formalności — po zgłoszeniu zdarzenia ubezpieczyciel ma do 30 dni na wypłatę odszkodowania. 
     

    Czy konieczna jest ankieta medyczna w polisie dla osób z niepełnosprawnością?


    Ubezpieczenie dla osoby niepełnosprawnej może wymagać wypełnienia ankiety medycznej przed podpisaniem umowy. Takie procedury stosuje się również wobec osób o pełnej sprawności, celem ustalenia ryzyka ubezpieczeniowego.

    Formularze są zwykle krótkie — należy w nich udzielić informacji na temat zdiagnozowanych chorób przewlekłych, schorzeń genetycznych wykrytych w rodzinie oraz dotychczasowych zwolnień lekarskich. Nie zaleca się w tym miejscu zatajać faktów lub pisać nieprawdy, ponieważ jeśli w przyszłości sprawa wyjdzie na jaw, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. 
     

    Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością?


    Cena ubezpieczenia zdrowotnego dla osób z niepełnosprawnością może wynieść od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od kilku czynników takich jak: 
    • czas trwania umowy,
    • częstotliwość opłacania składek,  
    • orzeczony stopień niepełnosprawności, 
    • ocena ryzyka na podstawie ankiety medycznej, 
    • rodzaj niepełnosprawności, 
    • wiek ubezpieczonego.
    W porównaniu z ceną ubezpieczenia zdrowotnego, które wiąże się z odciąganiem z wynagrodzenia miesięcznie ponad 300 złotych, prywatna polisa zdrowotna to nieduży wydatek. 
     

    Ubezpieczenie zdrowotne w TU Zdrowie


    Cena ubezpieczenia zdrowotnego w TU Zdrowie zaczyna się od mniej niż 50 złotych miesięcznie. Polisa jest dostępna w wielu różnych wariantach – najszerszy pakiet zapewnia dostęp do 36 lekarzy specjalistów, w cenie zapewniono również 466 rodzajów badań (laboratoryjnych, obrazowych oraz czynnościowych) oraz szczepienia. Produkt jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 70 lat. 
     

    Ubezpieczenie zdrowotne w Signal Iduna


    Ubezpieczenie zdrowotne w Signal Iduna jest dostępne w dwóch wariantach — indywidualnym oraz rodzinnym. Cena wynosi odpowiednio 41 oraz 143,50 złotych miesięcznie. W ramach polisy gwarantowane są świadczenia takie jak: konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne oraz Assistance Medyczny. Na wizytę można się umówić w jednej z ponad 200 placówek medycznych w całej Polsce. 
     

    Ubezpieczenie zdrowotne w UNIQA


    Ubezpieczenie zdrowotne w UNIQA to ciekawy produkt, skierowany do osób prowadzących własną działalność gospodarczą, pracujących na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło. W ramach polisy można liczyć na wypłatę odszkodowania z tytułu różnych nieprzewidzianych zdarzeń, zapewnia ona także dostęp do lekarzy specjalistów, bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, oraz świadczenie opiekuńcze do kwoty 3000 złotych. Wysokość składki ustala się podczas umowy – zależy ona od wysokości sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, wieku oraz stanu zdrowia ubezpieczonego. 
     
     

    Ubezpieczenie zdrowotne dla osoby niepełnosprawnej – cena polisy na podstawie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych

    Polisa

    Zakres ochrony

    Cena

    TU Zdrowie

    Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Basic

    opieka podstawowa

    13 lekarzy specjalistów

    190 rodzajów badań

    2 rodzaje szczepień

    profilaktyka 1 raz w roku

    od 49 zł miesięcznie

    TU Zdrowie

    Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Komfort

    opieka podstawowa

    24 lekarzy specjalistów

    221 rodzajów badań

    2 rodzaje szczepień

    profilaktyka 1 raz w roku

    od 73 zł miesięcznie

    TU Zdrowie

    Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Premium

    opieka podstawowa

    32 lekarzy specjalistów

    314 rodzajów badań

    4 rodzaje szczepień

    profilaktyka 1 raz w roku

    wizyty domowe

    od 100 zł miesięcznie

    TU Zdrowie

    Ubezpieczenie zdrowotne, Pakiet Prestiż

    opieka podstawowa

    36 lekarzy specjalistów

    466 rodzajów badań

    8 rodzaje szczepień

    profilaktyka 1 raz w roku

    wizyty domowe

    konsultacje profesorskie

    rehabilitacja

    planowe zabiegi operacyjne

    od 275 zł miesięcznie

    Signal Iduna

    Ubezpieczenie Pełnia Zdrowia Direct, pakiet indywidualny

    konsultacje 5 lekarzy specjalistów: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog, okulista

    badania diagnostyczne (laboratoryjne, obrazowe, czynnościowe)

    zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne

    Assistance Medyczny (Infolinia Medyczna, Infolinia Baby Assistance)

    świadczenia realizowane są w ponad 200 placówkach medycznych w całej Polsce

    41 zł miesięcznie

    Signal Iduna

    Ubezpieczenie Pełnia Zdrowia Direct, pakiet indywidualny

    konsultacje 5 lekarzy specjalistów: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog, okulista

    badania diagnostyczne (laboratoryjne, obrazowe, czynnościowe)

    zabiegi ambulatoryjne, pielęgniarskie i szpitalne

    Assistance Medyczny (Infolinia Medyczna, Infolinia Baby Assistance)

    świadczenia realizowane są w ponad 200 placówkach medycznych w całej Polsce

    143,50 zł miesięcznie

    UNIQA

    Ochrona z Plusem – Pakiet Ochronny

    świadczenia: z tytułu śmierci (w tym także w następstwie wypadku, zawału serca bądź udaru mózgu), uszczerbku lub uszkodzenia ciała, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji, niezdolności do pracy oraz urodzenia się dziecka

    w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby ubezpieczony może przez rok korzystać z 30 wizyt u lekarzy specjalistów – bez skierowania i bez kolejek

    Pakiet MediPomoc po wypadku

    Pakiet Pomoc 24 h w razie nieoczekiwanych sytuacji losowych – obowiązuje limit 3 000 złotych na każde zdarzenie

    ustalana podczas podpisywania umowy

    Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 04.08.2022 r.
     

    Na co powinna zwrócić uwagę osoba z niepełnosprawnością przy zakupie polisy zdrowotnej?


    Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:
    • czas trwania umowy – niektóre polisy zdrowotne zapewniają ochronę na rok, inne da się wykupić na kilka lat do przodu,
    • liczba osób, które można objąć ochroną – polisa może zapewniać wsparcie finansowe nie tylko płatnikowi składek, lecz także jego bliskim, 
    • limity – w zależności od wybranego wariantu ubezpieczonemu może przysługiwać określona liczba wizyt u specjalisty oraz badań w ciągu danego roku kalendarzowego,
    • okres karencji – w zależności od danego produktu karencja wynosi kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, 
    • suma ubezpieczenia – w wielu przypadkach ubezpieczony może liczyć nie tylko na pokrycie kosztów świadczeń medycznych, ale również odszkodowanie z tytułu zaistnienia różnych zdarzeń określonych w umowie, 
    • wyłączenia odpowiedzialności – są to sytuacje, których zaistnienie skutkuje odmową wypłaty odszkodowania. Należy do nich np. wykonywanie pracy na wysokości powyżej 5 m, w tunelu lub pod ziemią, niestosowanie się do wskazówek lekarza skutkujące pogorszeniem stany zdrowia, popełnienie lub usiłowania popełnienia przestępstwa, samookaleczenie lub próby popełnienia samobójstwa, udział w aktywnościach o ryzykownym charakterze lub udział w działaniach wojennych, aktach terroru albo rozruchach społecznych.
    Bardzo istotnym kryterium wyboru ubezpieczenia zdrowotnego dla osoby niepełnosprawnej jest również pakiet assistance medyczny. Warto wybrać taką polisę, która umożliwia szybki kontakt z lekarzem oraz pozwala skorzystać z usług w postaci wizyt domowych, transportu medycznego czy też infolinii.
    – mówi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu rankingubezpieczennazycie.pl. 
     

    Gdzie znaleźć ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością?


    Ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością można znaleźć bardzo szybko przez Internet. Jednak dobranie takiej oferty, która sprosta indywidualnym potrzebom, a jednocześnie nie będzie obciążać nadmiernie domowego budżetu, wcale nie jest takie proste. Nie każdy bowiem dysponuje wystarczającą ilością wolnego czasu oraz obyciem z branżą ubezpieczeniową, aby być w stanie samodzielnie przeanalizować setki ofert i wybrać spośród nich tę jedną, która opłaca się najbardziej.

    Na szczęście w wyborze odpowiedniej polisy mogą pomóc zautomatyzowane narzędzia, takie jak np. porównywarka ubezpieczeń. Pozwala ona nie tylko zaoszczędzić cenny czas, lecz także uniknąć przepłacania.
     
    Porównaj ceny

    Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

    Celem ubezpieczenia na życie jest ochrona finansowa w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Bardzo ważna jest również cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.


    Źródła:
    1. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19971230776/U/D19970776Lj.pdf
    2. https://niepelnosprawni.gov.pl/art,13,instytucje-orzekajace-procedury-orzekania-tryb-i-zasady
    To warto wiedzieć
    1. Zakup ubezpieczenia na życie i zdrowie jest możliwy także dla osób z niepełnosprawnością
     
    2. Także osoby z niepełnosprawnością obowiązują limity i wyłączenia odpowiedzialności oraz karencje
     
    3. Ankieta medyczna ma na celu ustalenie stanu zdrowia w momencie zawierania umowy z ubezpieczycielem
     
    4. Porównanie ofert pozwoli znaleźć najbardziej korzystne oraz najtańsze rozwiązani

    FAQ — najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie zdrowotne dla osób z niepełnosprawnością

    1. Czy niepełnosprawność uniemożliwia zakup polisy zdrowotnej?

      Nie, bycie osobą z niepełnosprawnością nie wyklucza możliwości zakupu ubezpieczenia zdrowotnego.

    2. Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością?

      Cena ubezpieczenia zdrowotnego dla osób z niepełnosprawnością może wynieść od mniej niż 50 złotych do nawet kilkuset złotych miesięcznie, w zależności od wybranego wariantu oraz czynników, takich jak np. czas trwania umowy lub wiek ubezpieczonego. Na ostateczny koszt polisy wpływają również orzeczony stopień niepełnosprawności, rodzaj niepełnosprawności oraz ocena ryzyka na podstawie ankiety medycznej.

    3. Jak działa ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z niepełnosprawnością?

      Polisa zdrowotna dla osoby niepełnosprawnej zapewnia dostęp do świadczeń takich jak np.: opieka medyczna podstawowa, pakiet Assistance czy transport medyczny. Niektóre ubezpieczenia łączą w sobie zalety polis zdrowotnych i polis na życie, tj. zapewniają również wypłatę wysokiego odszkodowania w sytuacji, gdy dojdzie do wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia określonego w umowie.

    4. Czy polisa zdrowotna dla osoby z niepełnosprawnością to dobry pomysł?

      Tak, ubezpieczenie zdrowotne dla osób mających niepełnosprawność to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy takiej osoby zależy na szybkim i łatwym dostępie do opieki medycznej oraz dodatkowych świadczeniach, np. organizacji transportu medycznego czy wizytach domowych. Zakres tego typu produktów jest bardzo elastyczny i da się go dopasować do własnych potrzeb, natomiast cena jest niższa niż w przypadku standardowego ubezpieczenia zdrowotnego.

    5. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla osoby z niepełnosprawnością?

      Poszukiwania idealnej polisy dla osoby z niepełnosprawnością może znacznie ułatwić porównywarka ubezpieczeń. To sprytne narzędzie, które działa online, bez instalacji. Do jego zadań należy przeprowadzenie selekcji ofert dostępnych na rynku i następnie zaproponowanie osobie zainteresowanej tylko tych produktów ubezpieczeniowych, które rzeczywiście spełniają potrzeby, a jednocześnie mieszczą się w założonym budżecie.

    6. Czy osoba z niepełnosprawnością może wykupić dwie polisy?

      Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba mająca niepełnosprawność miała wykupione dwie różne polisy, np. dwa odmienne produkty u tego samego ubezpieczyciela lub dwa takie same ubezpieczenia, lecz w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Minusem tego rozwiązania okazuje się konieczność opłacania podwójnych składek, natomiast zalety to jeszcze szerszy zakres ochrony oraz wysokie odszkodowanie. Jeśli dojdzie do zdarzenia, które jest wymienione w obu umowach, poszkodowany może liczyć na podwójne świadczenie z tego tytułu.

    Adrianna Chruściel

    Odpowiedzialna za treści dotyczące ubezpieczeń na życie. Copywriterka z zamiłowania i pasji. Od 5 lat dzieli się swoją wiedzą i przekazuje ją dalej. Lubi kryminały i dobry film, a w swoim czasie wolnym stawia na rozwój osobisty.

    Wasze komentarze (0)

    Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

    Wyślij
    Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

    Komentarz zapisany. Dziękujemy.

    « Powrót do listy postów

    FacebookPodziel się ze znajomymi:
    Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

    Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
    Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu