Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

rankingubezpieczennazycie.pl - Porównywarka ubezpieczeń na życie

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?

07 MAR 2024

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne - czy warto kupić i ile kosztuje?
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w ERGO Hestia

16 LIP 2024
Interesuje Cię ubezpieczenie grupowe, ale w Twoim miejscu pracy takie...
Porada img

Grupowe ubezpieczenie na życie

01 LIP 2024
Wśród wielu ofert ubezpieczeń na życie nie sposób znaleźć takiego,...
Porada img

Otwarte ubezpieczenie grupowe w Signal Iduna

21 CZE 2024
Ubezpieczenie na życie jest dostępne w kilku różnych rodzajach. Możesz...
Porada img

Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę?

17 CZE 2024
Złamanie nogi może być podstawą do wypłaty odszkodowania z polisy na...
Porada img

Ile można dostać odszkodowania za złamanie ręki?

17 CZE 2024
Złamanie ręki to zdarzenie, które może stanowić podstawę do odszkodowania...
Porada img

Badanie RTG - jak wygląda i ile kosztuje?

06 CZE 2024
Potrzebne jest Ci badanie RTG klatki piersiowej lub dentysta zlecił Ci RTG...

Na co zwrócić uwagę
wybierając polisę na życie?

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
 • Ilość umów dodatkowych
 • Wiek przystąpienia
 • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
 • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

Poradnik
ubezpieczeniowy

Poradnik ubezpieczeniowy
Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
Pobierz poradnik

Porównaj ubezpieczenie

Porównaj ubezpieczenie
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Porównaj ceny
Leczenie stomatologiczne może kosztować bardzo dużo – za jeden zabieg możesz zapłacić zarówno kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Poniżej sprawdzamy prywatne ubezpieczenie stomatologiczne – czy warto kupić i ile kosztuje takie rozwiązanie?
Spis treści
  Pokaż wszystkie
  Leczenie zębów nie jest łatwym wyzwaniem. Zabiegi nie są szczególnie przyjemne, a cena potrafi zwalić z nóg. Wiele zabiegów można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia z NFZ. Część zabiegów nie jest natomiast w ogóle refundowana, co oznacza, że zapłacić i tak trzeba będzie.  

  Na czym polega prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?

  Gdy przyjdzie Ci leczyć swoje uzębienie, przydać się może prywatne ubezpieczenie stomatologiczne. Jest to pakiet, który zapewnia dostęp do darmowych badań oraz zabiegów, a także gwarantuje określone zniżki na konkretne metody leczenia.

  Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne może zaoferować Ci towarzystwo ubezpieczeniowe oraz centrum medyczne, które sprzedaje pakiety medyczne lub abonamenty medyczne. Taki produkt zapewnia dostęp do określonych świadczeń: darmowych zabiegów oraz atrakcyjnych zniżek na poszczególne metody leczenia.

  Ile może kosztować leczenie stomatologiczne?

  Leczenie stomatologiczne może częściowo odbywać się darmowo, ale nie zawsze. Aby skorzystać z darmowego leczenia, musisz posiadać ubezpieczenie zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli więc nie masz regularnej pracy lub wykonujesz wolny zawód w oparciu o świadczenie różnego rodzaju zleceń – możesz nie posiadać dostępu do świadczeń w ramach NFZ.

  Na wysokość kosztów leczenie wpływ ma zarówno rodzaj usługi, jaką będzie świadczył stomatolog, jak również lokalizacja gabinetu, który wybierzesz. Najwięcej zapłacisz w dużych miastach w Polsce, mniej na prowincji. Ceny nie są zatem jednakowe dla wszystkich miast.
   

  KOSZT USŁUG STOMATOLOGICZNYCH W MAŁYM I DUŻYM MIEŚCIE

  Usługa Przykładowe ceny gabinetu z Olecka Przykładowe ceny gabinetu z Poznaniu
  Konsultacja stomatologiczna 50 – 100 zł 250 zł
  Skaling 100 – 150 zł 250 zł
  Odbudowa zęba 300 – 400 zł 300 – 800 zł
  Znieczulenie komputerowe 50 zł 70 zł
  Leczenie endodontyczne 500 – 1 000 zł do 2 000 zł
  Ekstrakcja zęba (prosta) 150 zł 350 zł
  Ekstrakcja ósemek 300 – 800 zł 500 – 800 zł
  Korona porcelanowa od 800 zł 1 900 zł
  Tabela 1. Opracowanie własne.
   
  Jak pokazuje powyższa tabela, ceny mogą znacznie się od siebie różnić. Prywatne ubezpieczenie, szczególnie przy bardziej wymagającym leczeniu, może być bardzo dużym udogodnieniem. Na koszt wpływ ma to, czy decydujesz się na usuwanie kamienia nazębnego i instruktaż higieny jamy ustnej, czy będzie również wykonywane leczenie kanałowe zębów, chirurgiczne usunięcie czy bardziej skomplikowane zabiegi.

  Leczenie dentystyczne może więc obejmować leczenie zachowawcze, ale też np. wstawienie implantów zębowych, a te z kolei mogą wymagać podnoszenia zatok przetokowych, przeszczepu dziąsła oraz wielu innych zabiegów medycznych. Świadczenia dentystyczne obejmują zatem szerokie spektrum działań, które dodatkowo podyktowane są indywidualnymi potrzebami każdego pacjenta.
   
   

  Jakie usługi zapewnia prywatne ubezpieczenie?

  To, co dokładnie będzie oferować Twoje prywatne ubezpieczenie stomatologiczne, zależy od tego, na którą ofertę się zdecydujesz. 

  W zakres ochrony wchodzić mogą:
  • darmowe zabiegi (np. konsultacja stomatologiczna, usuwanie kamienia),
  • zniżki na konkretne usługi (np. implantologia),
  • dostęp do darmowych konsultacji specjalistycznych (np. laryngolog, dermatolog, chirurg).
  Pakiet medyczny, to produkt, który może zapewniać również inne świadczenia medyczne. Usługi w zakresie stomatologicznym mogą być rozszerzeniem zakupionej już ochrony. Pakiet medyczny natomiast zapewnia przede wszystkim darmowe badania oraz wizyty u wielu różnych specjalistów, np.:
  • pediatry,
  • internisty,
  • laryngologa,
  • gastrologa,
  • chirurga,
  • ginekologa,
  • urologa,
  • dermatologa.
  Ubezpieczony, który zdecyduje się na takie rozwiązanie, może skorzystać również z badań specjalistycznych, obrazowych (np. RTG czy tomografia komputerowa), a także wykonać darmowe szczepienia.
   

  Ile zapłacisz za prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Cena pakietu medycznego, na jaki się zdecydujesz, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to, ile wynosić będzie składka miesięczna, ma zakres gwarantowanych usług. 

  Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne może kosztować zarówno 100, 200, jak i 500 zł miesięcznie. Jednak jeśli zdecydujesz się na poważniejsze zabiegi, np. związane ze wstawieniem implantów, zniżki oferowane przez pakiet medyczny mogą znacząco wpłynąć na stan Twojego portfela. 
   

  ILE KOSZTUJE PRYWATNE UBEZPIECZENIE STOMATOLOGICZNE?

  TU Usługa Składka
  InterRisk – Puls Zdrowia (polisa grupowa) Chirurgia stomatologiczna, profilaktyka stomatologiczna, dyżur stomatologiczny, stomatologia zachowawcza, protetyka, ortodoncja, implantologia (zniżki), stomatologia estetyczna (zniżki) ustalana indywidualnie z pracodawcą, 3 pakiety do wyboru
  Medicover Usuwanie kamienia, przeglądy, lakierowanie, piaskowanie, lakowanie 499 – 14 999 zł, każdy pakiet działa jak bon towarowy - płacisz nim tylko za zrealizowane usługi stomatologiczne, aż do wykorzystania limitu środków.
  LUXMED Zakres Dyżuru stomatologicznego, w zależności od Placówki medycznej, obejmuje, pokrycie albo zwrot kosztów (Refundacja) do maksymalnej wysokości limitu, tj. kwoty 350 zł w każdym 12 miesięcznym okresie obowiązywania Umowy. od 669 zł ( w ramach pakietu również m.in. prowadzenie ciąży, konsultacje u 63 specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, wizyty domowe, fizjoterapia)
  MediSky Protetyka, implanty chirurgiczne (pełna ochrona) od 350 zł miesięcznie
  Tabela 2. Opracowanie własne.
   

  Jakie inne rozwiązania mogą jeszcze się przydać?

  Zanim zdecydujesz się na konkretne prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zastanów się dobrze, czy nie potrzebujesz również innych świadczeń.

  W sytuacji, gdy regularnie odwiedzasz kilku specjalistów (np. dermatologa, ginekologa czy endokrynologa) najlepszym rozwiązaniem może okazać się prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

  Warto również przemyśleć zakup prywatnej polisy na życie, której zakres ochrony może dotyczyć również Twojego zdrowia. Prywatne ubezpieczenie na życie może zagwarantować Ci odszkodowanie z tytułu pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania czy operacji chirurgicznej. Świadczenie możesz dostać także, gdy dojdzie u Ciebie do złamania kości, innego uszczerbku na zdrowiu oraz urodzenia dziecka. Ubezpieczenie na życie może zapewnić też:
  • dodatkowe konsultacje u specjalisty,
  • dowóz leków do miejsca zamieszkania,
  • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
  • wsparcie psychologiczne,
  • wsparcie dietetyka,
  • transport medyczny,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.
  Ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie zdrowotne mogą znacznie pomóc w sytuacji, gdy wymagamy regularnego leczenia lub spotkamy się z poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Polisa na życie może zagwarantować wysokie odszkodowanie, które pozwoli opłacić nowoczesne metody leczenia, polisa zdrowotna z kolei ułatwi nam szybki kontakt z różnymi specjalistami oraz umożliwi wykonać specjalistyczne badania bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach na termin.
   
  - stwierdza ekspert ubezpieczeń na życie, Adrianna Chruściel. 
   

  Jak znaleźć dobre prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?

  Przed podpisaniem umowy obowiązkowo należy zapoznać się z jej treścią. Z całą pewnością brzmi to, jak dość oczywisty fakt, jednak znajomość treści umowy jest naprawdę bardzo ważna.

  W dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) znaleźć możesz np. informacje o tym, kiedy świadczenie nie zostanie zrealizowane. Dzieje się tak np. wtedy, gdy dojdzie do wyłączenia odpowiedzialności. Jest to punkt w umowie, który precyzuje okoliczności zdarzenia, które pozwalają ubezpieczycielowi odstąpić od warunków umowy i odmówić wypłaty lub realizacji świadczenia.

  Kolejnym, równie ważnym, punktem jest karencja. Ona z kolei określa czas pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem działania ochrony polisowej. Może okazać się, że np. pobyt w szpitalu kilka dni po zakupie polisy może nie być objęty ochroną i nie zapewni odszkodowania.

  Ważne są również limity świadczeń. Te pokazują, ile razy możesz otrzymać świadczenie w ramach jednego/podobnego zdarzenia. 

  W sytuacji, gdy interesuje Cię najlepsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne, indywidualna polisa na życie lub pakiet medyczny, zawsze warto wcześniej porównać dostępne oferty.

  Taka analiza innych produktów pozwoli Ci dotrzeć do najbardziej korzystnych ofert. Porównasz ceny oraz zakres usług i świadczeń. Dzięki temu dowiesz się, że inne polisy mogą zapewnić Ci w podobnej cenie znacznie więcej niż ta, którą wcześniej brałeś pod uwagę. Zaoszczędzisz i zainwestujesz lepiej swoje pieniądze.

  Porównanie ofert może być jednak dość kłopotliwe, szczególnie, gdy nie jesteś osobą zorientowaną w tematyce ubezpieczeniowej. Aby nie stracić wiele czasu na wnikliwe wczytywanie się w szczegóły wielu różnych ofert, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej. Pomoże Ci ona dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych ofert. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i cenny czas. 
  To warto wiedzieć
  1. Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne może zapewniać darmowe usługi dentystyczne oraz korzystne zniżki na wybrane zabiegi
   
  2. Oprócz prywatnego ubezpieczenia stomatologicznego warto wziąć pod uwagę również inne produkty, które zapewnią ochronę zdrowia
   
  3. Przed podpisaniem umowy należy koniecznie zapoznać się z jej treścią
   
  4. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź co oferują inne produkty, a pomoże Ci w tym porównywarka ubezpieczeniowa

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania o prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?

  1. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?

   Pakiet, jakim jest prywatne ubezpieczenie stomatologiczne, może kosztować kilkaset złotych miesięcznie, jak również kilka tysięcy. Cena składki zależy od zakresu świadczeń.

  2. Ile kosztuje prywatne leczenie zębów?

   Koszt prywatnego leczenia zębów jest uzależniony od tego, gdzie wykonywany będzie zabieg (małe czy duże miasto) oraz tego, jakie to będą zabiegi. Przy rutynowych, profilaktycznych zabiegach koszt może nie przekroczyć łącznej kwoty 1 000 zł, jednak już przy bardziej skomplikowanym leczeniu implantologicznym koszt może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  3. Ile kosztuje wizyta u dentysty bez ubezpieczenia?

   Koszt konsultacji stomatologicznej zaczyna się od około 50-150 zł za wizytę. Kolejne wizyty kosztować będą już znacznie więcej, w zależności od koniecznych zabiegów, jakie zleci stomatolog.

  4. Co obejmuje prywatne ubezpieczenie stomatologiczne?

   Prywatne ubezpieczenie stomatologiczne obejmować może bardzo różny zakres. Może to być podstawowa opieka stomatologiczna oraz profilaktyka zachowawcza, jak również obejmować może zniżki na bardziej skomplikowane zabiegi związane np. z implantami zębów.

  Ewelina Ratajczak

  Uważa, że w życiu nie należy ufać nikomu ani niczemu, dlatego ubezpieczenie na życie to kwestia zdrowego rozsądku. Stara się przybliżyć niewtajemniczonym dostępne możliwości oraz zwrócić uwagę na znaczące różnice w poszczególnych rodzajach polis. A trochę tego jest. W wolnym czasie uczy się stania na głowie na macie, czyta dobry reportaż lub gotuje makaron. Miłośniczka nieoczywistych kierunków podróży.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij
  Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2024 | Mapa serwisu