Co to jest leczenie specjalistyczne?Leczenie specjalistyczne obejmuje zastosowanie wobec ubezpieczonego któregokolwiek z zabiegów medycznych określonych w OWDU, czyli ogólnych warunkach dodatkowego ubezpieczenia.
Należą do nich na przykład:
- chemioterapia i radioterapia,
- terapia interferonowa,
- ablacja,
- wszczepienie rozrusznika serca,
- wszczepienie kardiowertera/defibrylatora.
Przedmiotem ubezpieczenia dodatkowego na leczenie specjalistyczne jest zdrowie ubezpieczonego i może zostać ono zawarte wraz z umową ubezpieczenia podstawowego albo w dowolnym momencie jej trwania.
W przypadku zastosowania leczenia specjalistycznego wobec ubezpieczonego jest wypłacane świadczenie określone w polisie, aktualnej w dniu zastosowania terapii. Osoba składająca wniosek o wypłatę świadczenia musi dołączyć dokumenty wymienione w OWU oraz kartę informacyjną leczenia szpitalnego.
W sprawach nieuregulowanych mają zastosowanie ogólne warunki ubezpieczenia podstawowego Ustawy o działalności ubezpieczeniowej, a także przepisy Kodeksu cywilnego i inne stosowne przepisy prawa.
Pani Annie wszczepiono rozrusznik serca niezbędny do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu krążenia po przebytym zawale serca. Zabieg wykonano w szpitalu, w którym przebywała 7 dni. Posiada ona ubezpieczenie podstawowe i dodatkowe ubezpieczenie na leczenie specjalistyczne. Tym samym Pani Anna po złożeniu wymaganych dokumentów otrzyma świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia dodatkowego określonej w polisie.