Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona życia
w Zasięgu Ręki

Przejdź do formularza:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników zamówiło porównanie ubezpieczeń na życie.

Polisa na życie Moje Życie 24 PKO BP - co zawiera ubezpieczenie?

21 WRZ 2018
Data aktualizacji: 14 STY 2020
Zakup ubezpieczenia na życie jeszcze nigdy nie był tak prosty. Dzisiaj, oprócz placówki towarzystwa ubezpieczeniowego, możemy dokonać zakupu wielu innych miejscach, jak bank, poczta, porównywarka czy aplikacja mobilna.
Spis treści
  Pokaż wszystkie

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie w banku już nikogo nie dziwi. Taka polisa przyda się osobom zaciągającym kredyt hipoteczny czy jakąkolwiek inną formę pożyczki. O czym jednak należy pamiętać, aby taki zakup okazał się dobry? Rozwiązanie proponowane przez instytucję finansową nie dla wszystkich może okazać się korzystne.

   

  Kiedy polisa na życie jest potrzebna?

  Każdy, kto planuje przyszłość, prowadzi firmę, ma spory kredyt do spłacenia lub rodzinę na utrzymaniu powinien rozważyć zakup ubezpieczenia na życie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć nagłej poważnej choroby, wypadku samochodowego, wypadku czy skomplikowanego urazu, przez który traci się zdolność do pracy.

  Jednak każdy, kto chciał znaleźć dobrą polisę na życie, wie jak trudny to może okazać się ten temat. Internet jest pełen informacji i opinii o wielu towarzystwach, produktach, pakietach i wariantach, a do rozstrzygnięcia jest kilka dylematów – wybrać dodatkową ochronę, np. na zdiagnozowanie nowotworu, wyższą sumę ubezpieczenia czy może szeroki zakres polisy na życie.

  Z pomocą może przyjść bank, który chcąc wykorzystać ruch swoich klientów, proponuje rozwiązania w postaci ubezpieczeń – zarówno majątkowe, jak i życiowe – do kredytu, do karty kredytowej, ale i na życie, majątkowe czy turystyczne. W tej praktyce nie jest odosobniony także bank PKO BP. Czy i dla kogo ubezpieczenie na życie w banku okaże się korzystne?

   

  Ubezpieczenie na życie w banku - co oferuje PKO BP?

  Ubezpieczenie, jakie oferuje bank PKO to produkt PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Klient sam decyduje na jak wysoką kwotę chce się ubezpieczyć oraz z jakiej ochrony korzystać.

  Ubezpieczenie na życie PKO BP to produkt skierowany do osób w przedziale wiekowym 18-57 lat.

  Umowa ubezpieczeniowa jest zawierana na okres 3 lat i można ją kontynuować na kolejne 3-letnie okresy. Klient oczywiście może jej nie przedłużać, wówczas przed zakończeniem umowy należy złożyć pismo o rezygnacji.


  UWAGA!
  Polisa na życie Moje Życie 24 PKO BP to oferta wyłącznie dla klientów banku, czyli tych, którzy posiadają konto bankowe, w tym dostęp do serwisu internetowego iPKO.

   
  Najniższy wariant obejmuje jedynie polisę na wypadek śmierci oraz śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. Kwoty, na jakie można się ubezpieczyć w tym wariancie wynoszą odpowiednio 1000 zł, 10 000 zł, 20 000 zł oraz 30 000 zł. Wysokość składek jest na bardzo przystępnym poziomie. Wydatki na bankowe ubezpieczenie życiowe to odpowiednio– 1,50 zł, 6,50 zł, 11 zł lub 16 zł miesięcznie.

  Pozostałe warianty chronią również na wypadek:
  • trwałej i całkowitej niezdolności do pracy,
  • trwałej i całkowitej niezdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • poważnego zachorowania.
   
    zdarzenie składka miesięczna
  Pakiet 1 śmierć 1,50 zł 6,50 zł 11,00 zł 16,00 zł
  śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku 0,50 zł  0,50 zł 1,00 zł  1,00 zł
  Pakiet 2 trwała niezdolność do pracy    3,50 zł  5,00 zł  8,00 zł
  trwała niezdolność do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku    0,50 zł 1,00 zł  1,00 zł
  Pakiet 3 poważne zachorowanie    4,00 zł 7,00 zł 10,00 zł
    suma ubezpieczenia 1 000 zł 10 000 zł 20 000 zł 30 000 zł
   
  WAŻNE!
  Można wybrać jeden z powyższych pakietów lub wszystkie pod warunkiem, że zakres ubezpieczenia będzie obejmował Pakiet 1. W przypadku wyboru jedynie Pakietu 1, suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 10 000 zł.
   

  Porównaj oferty

  PKO BP Moje Życie 24 - wymagania ubezpieczyciela i wyłączenia odpowiedzialności

  Warunkiem przystąpienia do polisy na życie jest nie tylko odpowiedni wiek, ale i stan zdrowia. PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA precyzuje, że chodzi o osoby, które w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie chorowały na:

  • nowotwór złośliwy (w tym białaczkę),
  • chorobę niedokrwienną serca (w tym zawał serca),
  • udar mózgu,
  • cukrzycę leczona insuliną,
  • marskość wątroby,
  • chorobę trzustki,
  • niewydolność nerek wymagającą dializowania,
  • jak również nie miały zdiagnozowanej żadnej z ww. chorób ani nie zostały skierowane na badania lub konsultacje medyczne w związku z podejrzeniem zachorowania na te choroby.
   
  Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada prawo do wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci należnego odszkodowania. Zazwyczaj firmy stosują je w momencie, gdy szkoda wystąpiła przez świadome i celowe działanie osoby ubezpieczonej.

  W polisie banku PKO BP Moje Życie 24 do wyłączeń należą sytuacji, w których ubezpieczony poniósł śmierć lub uszczerbek na zdrowiu wskutek:
  • samobójstwa lub samookaleczenia;
  • wojny, działań wojennych lub działania energii jądrowej;
  • czynnego udziału w zamieszkach, aktach terroryzmu lub innych aktach przemocy;
  • usiłowania lub dokonania przestępstwa.

  W ubezpieczeniu PKO BP Moje Życie 24 obowiązuje też czasowe ograniczenie odpowiedzialności. Karencja w przypadku tego ubezpieczenia przewiduje okres 30 dni od podpisania umowy na wypadek śmierci ubezpieczonego. Przed upływem karencji ubezpieczyciel dopuszcza jedynie możliwość śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. Z kolei karencja dotycząca poważnego zachorowania oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy wynosi 90 dni.

   

  PKO BP Moje Życie 24 - plusy i minusy ubezpieczenia w banku

  Samodzielna decyzja o wyborze właściwiej polisy na życie może być dla sporej części klientów problematyczna. Różnice w składkach, cenach, sumach ubezpieczenia, umowach dodatkowych powodują, że łatwo można się pogubić. Bank natomiast posiada jedną, wybraną ofertę, w maksymalnie kilku wariantach cenowych. Wybór wydaje się zatem prosty, zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu ani chęci na sprawdzanie innych dostępnych ofert.

  Ważnym plusem jest również to, że klienci banku nie muszą pilnować terminowego robienia opłat składkowych – polisa PKO BP pozwala na odciąganie składki z konta bankowego. To również spore ułatwienie.

  Minus z zakupu polisy w banku jest właściwie jeden, ale znaczący – brak wyboru. Oznacza to brak możliwości porównania cen, zakresu ochrony czy oczekiwanej sumy ubezpieczenia. Bank oferuje jeden produkt, w kilku wariantach cenowych, a klient który oczekuje więcej względem ubezpieczenia może czuć się rozczarowany.

    

  Jak znaleźć dobre ubezpieczenia na życie poza bankiem?

  Mimo niewygórowanych cen, może jednak okazać się, że oferta banku nie jest wystarczająca. Przy wyborze ubezpieczenia należy pamiętać, że dzisiejsze polisy na życie potrafią zagwarantować nie tylko wsparcie finansowe, ale inne formy pomocy:

  • wsparcie psychologa w trudnych chwilach;
  • konsultacje u lekarza specjalisty bez kolejki;
  • dowóz leków zapisanych przez lekarza;
  • dofinansowanie do rehabilitacji;
  • zorganizowanie niezbędnego sprzętu ortopedycznego;
  • transport medyczny.

  Dlatego właśnie ważne jest porównanie kilku ofert ze sobą. Strony prowadzące rankingi, to strony tworzone przez specjalistów w branży ubezpieczeń. Przyznają oni oceny w kilku poszczególnych kategoriach (m.in. wysokość sumy ubezpieczenia, ilość umów dodatkowych). Dzięki rankingowi można dowiedzieć się o firmach oraz produktach, o których wcześniej nie miało się zielonego pojęcia.

  Z kolei porównywarka ubezpieczeniowa to narzędzie, którego zadaniem jest znalezienie najlepiej dopasowanych ofert. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, po czym specjaliści wyszukują najlepsze oferty. Z klientem kontaktuje się wówczas konsultant, którego zadaniem jest przedstawienie oferty, może również umówić spotkanie z agentem ubezpieczeniowym w celu podpisania umowy. Dzięki takich sposobom można zaoszczędzić wiele cennego czasu oraz pieniędzy.

   

  Porównaj oferty

  Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorzeOfertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

  Redakcja

  Dzięki stale poszerzanej wiedzy dostarczamy treści o ubezpieczeniach najwyższej jakości, w oparciu o dogłębną analizę ofert towarzystw obecnych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Z nami wybierzesz polisę, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

  Wasze komentarze (0)

  Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

  Wyślij

  Komentarz zapisany. Dziękujemy.

  « Powrót do listy postów

  FacebookPodziel się ze znajomymi:
  Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

  Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

  Porównaj ceny

  Najnowsze artykuły

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Porada img

  Choroby przewlekłe w polisie na życie

  17 WRZ 2020
  Za diagnozowanie choroby przewlekłej ubezpieczyciel wypłaci nam nawet...
  Porada img

  Renta dla dziecka po twojej śmierci - PZU i inne polisy na życie

  11 WRZ 2020
  Ubezpieczenie na życie może zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również...
  Porada img

  Ubezpieczenie na życie na milion złotych - to możliwe?

  03 WRZ 2020
  Tak wysokie odszkodowanie będzie możliwe tylko w niektórych towarzystwach...
  Porada img

  Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka - lepsze niż NNW?

  24 SIE 2020
  Nowy rok szkolny jest ważny zarówno dla dzieci, jak i również rodziców. To...
  Porada img

  Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania

  19 SIE 2020
  Wśród najczęściej występujących poważnych zachorowań możemy wymienić...
  Porada img

  Koronawirus a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

  11 SIE 2020
  Wprowadzenie skutecznego leczenia i ochrony przed koronawirusem jest już coraz...

  Na co zwrócić uwagę
  wybierając polisę na życie?

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  • Ilość umów dodatkowych
  • Wiek przystąpienia
  • Czy ubezpieczenie jest terminowe, czy bezterminowe?
  • Czy pozwala dodatkowo oszczędzać i czy suma ochrony Twojego życia jest dobrej wysokości?

  Poradnik
  ubezpieczeniowy

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący ubezpieczeń na życie. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią polisę oraz jak przygotować się do rozmowy z agentem.
  Pobierz poradnik

  Porównaj ubezpieczenie

  Wybiersz najlepsze ubezpieczenie na życie!
  Suma ubezpieczenia
  Okres ochronny
  Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod numerem: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Placu Powstańców Warszawy 1.

  Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i FinansowychKomisja Nadzoru FinansowegoGeneralna Inspekcja Ochrony Danych OsobowychRzecznik UbezpieczonychUbezpieczenia online.pl
  Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2006-2020